چرا بهتر است در خیابان های دی سی با خودروی شخصی خود رانندگی نکنیم؟

آبان ۱۳, ۱۳۹۹
1217 بازدید

رانندگی در شهر دی سی تجربه پر استرسی است، اما خبر خوب این است که وضعیت حمل و نقل عمومی در این شهر بسیار خوب و پیشرفته است و اکثر اوقات حتی نیازی به استفاده از خودرو هم نیست. البته در شرایط فعلی کرونا، بهتر است با احتیاط بسیار بیش تر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید، یا حدالامکان از استفاده از آن اجتناب کنید. به هر حال به دلایل زیر، استفاده از خودرو شخصی در دی سی پیشنهاد نمی شود.

  • ترافیک همیشه زیاد است

در دی سی معمولا در طول هفته ساعات ۶ و نیم تا ۹ و نیم صبح و ۳ ظهر تا ۷ عصر بسیار ترافیک می شود، و آخر هفته ها هم به ویژه در فصول توریستی، خیابان ها بسیار شلوغ می شوند. کافی است یک تصادف کوچک رخ دهد تا در یک چهارراه از هر جهت ترافک ایجاد شود. همچنین تعداد پیاده رو ها هم زیاد است و باید هی بایستید تا به آن ها اجازه دهید از خیابان عبور کنند. نیز سااخت و ساز خیابان های جدید هم خیابان های فعلی را شلوغ می کند.

Getty Images

  • تعداد توریست ها و راننده های بد زیاد است

دی سی شهر توریستی محبوبی است، و همیشه عده ای توریست با خودروی شخصی به این شهر سر می زنند که آشنایی کافی با خیابان های آن ندارند. غالبا هم از رانندگان دی سی به عنوان بدترین رانندگان در کل کشور یاد می شود. ممکن است کسی سرش با گوشی یا جی پی اس شلوغ شود و به مسیر توجه نکند. برخی اوقات هم افراد به طور کلی از راهنما استفاده نمی کنند، و ساختار خیابان ها هم کمی پیچیده است. همه این ها عواملی هستند که احتمال تصادف را بالا می برند.

  • تعداد میدان و خیابان یک طرفه زیاد است

مهندس فرانسوی پیر لانفانت در قرن ۱۸ خیابان های دی سی را به نحوی طراحی کرد که میدان های زیادی داشته باشند تا بتوان فضای سبز در آن ها ایجاد کرد. این امر باعث سردرگمی خیلی از راننده ها می شود و معمولا نمی دانند که از کدام جهت باید وارد میدان شوند و چه طوز آن را ترک کنند و علائم راهنمایی هم کمی پیچیده هستند. نیز تعداد خیابان های یک طرفه زیاد است و کافی است یک مسیر را اشتباه بروید تا مجبور شوید مسیری طولانی را برای برگشتن بپیمایید.

  • پیدا کردن محل پارک سخت و گران است

پارک کردن خودرو در نزدیکی مناطق توریستی دی سی سخت است. درست است که پارکینگ های زیادی در مرکز شهر دی سی وجود دارد، اما استفاده از آن ها هم هزینه بر است. می توانید به جای متحمل شدن این هزینه های پارکینگ، از وسایل حمل و نفل عمومی یا دوچرخه استفاده کنید. یا حتی می توانید پیاده روی کنید!

  • وسایل حمل و نقل عمومی برای محیط زیست مفید هستند

ماشین همواره تولید کننده آلاینده های زیستی است که به پاک بودن هوا آسیب می رساند و باعث تولید بیش تر گازهای گلخانه ای می شود. اما دوچرخه سواری یا استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی تولید این آلاینده ها را کاهش می دهد و سلامت محیط زیست را بهبود می بخشد.

Hisham Ibrahim/Getty Images

  • پیاده روی و دوچرخه سواری برای سلامتی خودتان بهتر است

ورزش برای بدن بسیار مفید است و باعث کاهش استرس می شود. برنامه Capital Bikeshare در دی سی به شما این اجازه را می دهد که در یک ایستگاه یک دوچرخه اجاره کنید و در ایستگاه دیگر آن را برگردانید. بنابراین دی سی یکی از بهترین شهرها برای دوچرخه سواری است. البته در این شرایط کرونا شاید بهتر باشد از دوچرخه های عمومی استفاده نکنید.


ترجمه: www.irDMV.com | منبع: www.tinyurl.com/y5cubu6a

شما ممکن است علاقه مند

جشن سیزده بدر سال ۱۴۰۱ در منطقه DMV
تمام شد
رویداد
اشتراک1343 بازدید
رویداد
اشتراک1343 بازدید

جشن سیزده بدر سال ۱۴۰۱ در منطقه DMV

Mehrnaz - فروردین ۰۱, ۱۴۰۱

امسال بالاخره بعد از سه سال وقفه، مراسم سیزده بدر سالانه در Bull Run Regional Park در ویرجینیا برگزار می…

نوروز ۱۴۰۱ در خانه نماید و به این دو رویداد در DMV سر بزنید!
تمام شد
رایگان
اشتراک971 بازدید
رایگان
اشتراک971 بازدید

نوروز ۱۴۰۱ در خانه نماید و به این دو رویداد در DMV سر بزنید!

Mehrnaz - اسفند ۰۸, ۱۴۰۰

نوروز یکی از مهم ترین جشن های فارسی است که پایان زمستان و شروع بهار و سال جدید را رقم…

جشن یلدای ۲۰۲۱ در دانشگاه مریلند!
تمام شد
رویداد
اشتراک731 بازدید
رویداد
اشتراک731 بازدید

جشن یلدای ۲۰۲۱ در دانشگاه مریلند!

Mehrnaz - آذر ۱۶, ۱۴۰۰

Fast traslate Icon translate   Fast traslate Icon translate   یلدای امسال هم انجمن دانشجویان ایرانی مقاطع تکمیلی دانشگاه مریلند…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.