چه طور به هنگام کار از خانه از وقت خود استفاده بهینه کنیم؟

فروردین ۲, ۱۳۹۹
1560 بازدید

امروزه با گسترش ویروس کرونا، بیشتر کمپانی ها از کارکنان خود می خواهند که به طور دورکاری و از خانه کار خود را انجام دهند. البته ممکن است در اول به نظر بیاید که کار کردن از خانه آسان است، اما واقعیت این است که چالش های خود را دارد. برای این که تمرکزتان در حین کار به هم نخورد و کار خود را به موقع انجام دهید، علاوه بر این که درست بنشینید، صبحانه بخورید و لباس های راحتی به تن کنید، به نکات زیر توجه کنید.

  • مکان خوبی انتخاب کنید

جایی انتخاب کنید که بتوانید کامل روی کار خود تمرکز کنید و هیچ چیز دیگری حواستان را پرت نکند. مثلا مبل یا تخت خواب جای خوبی برای کار کردن نیست! سعی کنید اتاق مخصوصی برای کار کردن تعیین کنید و در آن جا بنشینید و کار خود را انجام دهید.

  • دوست پیدا کنید

شاید بدون وجود همکارهای مزاحم و پر حرف، بازخورد کاریتان بهتر شود، اما واقعیت این است که لازم است با کسی ارتباط برقرار کنید تا حس همکاری و صمیمیت ایجاد شود. پیشنهاد می شود با یک نفر دیگر یا با همکار خود که شرایط مشابه شما را دارد و از خانه کار می کند، دوست شوید و در طول روز با او صحبت کنید و به همدیگر انگیزه بدهید.

  • برنامه داشته باشید

برنامه ای بنویسید و سعی کنید مطابق با برنامه پیش بروید. مثلا به ازای هر یک ساعت کار کمی استراحت کنید و به کارهای دیگر خود برسید، مثلا با حیوانات خانگی یا فرزندان خود بازی کنید و به ذهن خود استراحت بدهید.

  • ببینید که چه طور با همکاران خود ارتباط برقرار می کنید

بهتر است در طول دوران کار از خانه، ارتباط خود را از ایمیل و اس ام اس فراتر ببرید و از اپلیکیشن ها یا برنامه هایی استفاده کنید که بیشتر شبیه ارتباط رو در رو باشند. مثلا کنفرانس ویدیویی یا “اسکرین شیر” کردن روش های خوبی برای ارتباط هستند.

  • یادتان باشد که شیوه کار هر نفر با هم متفاوت است

مدیران باید توجه کنند که الزاما هر کسی دوست ندارد از خانه کار کند و ممکن است به دلایل مختلفی نتوانند به خوبی از خانه کار کنند. بهتر است به کارکنان خود آموزش دهید و به آن ها توضیح دهید که چرا مجبور به کار از خانه هستند و به طور مداوم با آن ها ارتباط برقرار کنید تا سلامت روانیشان دچار مشکل نشود.

آیا شما در خانه بچه کوچک دارید و نمی دانید چه طور با وجود آن ها کار کنید؟ برای شما هم پیشنهاد هایی داریم!

  • زمان مشخصی برای رسیدگی به فرزندان خود مشخص کنید

در برنامه ای که تنظیم کرده اید، زمان مشخصی برای فرزندان خود در نظر بگیرید و با آن ها بازی کنید و به نیازهایشان رسیدگی کنید. با این کار به آن ها یاد می دهید که در حین کار مزاحمتان نشوند.

  • کودکان را با کارهای دیگر سرگرم کنید

شما می توانید در حین کار سر فرزندان خود را با اسباب بازی های مختلف سرگرم کنید یا وظیفه ای به آن ها بدهید تا انجام دهند، مثلا فیلم های آموزشی تماشا کنند (کلیک کنید!) یا به مرتب کردن محل کار شما کمک کنند. حتی می توانید در نزدیکی میز کار خود فضای مخصوصی برای آن ها ایجاد کنید.

  • زمانی که بچه ها خوابیده اند، کار خود را انجام دهید

اگر کار شما به نحوی است که زمان خاصی برای انجام آن در نظر گرفته نشده است، می توانید از وقت هایی که بچه ها خوابیده اند، که اغلب شب دیرهنگام یا صبح زود می باشد، برای انجام کار خود در آرامش استفاده کنید.

  • از اپلیکیشن های مناسب استفاده کنید 

گاهی اوقات استفاده از اپلیکیشن های مخصوص به شما کمک می کند که برنامه تنظیم کنید و به آن عمل کنید. مثلا با استفاده از برنامه Evernote می توانید وظایف خود را طبقه بندی کنید به آن ها برسید. با استفاده از Todoist لیستی ار کارهایی که باید انجام بدهید، تهیه کنید و آن ها را بر حسب اهمیت، مشخص کنید. با استفاده از اپ Slack می توانید با همکاران خود ارتباط برقرار کنید.


ترجمه و گردآوری: www.irDMV.com | منابع: www.tinyurl.com/uaraj3r – www.tinyurl.com/uo2bcql – www.tinyurl.com/wexhdku

شما ممکن است علاقه مند

جشن سیزده بدر سال ۱۴۰۱ در منطقه DMV
تمام شد
رویداد
اشتراک1566 بازدید
رویداد
اشتراک1566 بازدید

جشن سیزده بدر سال ۱۴۰۱ در منطقه DMV

Mehrnaz - فروردین ۰۱, ۱۴۰۱

امسال بالاخره بعد از سه سال وقفه، مراسم سیزده بدر سالانه در Bull Run Regional Park در ویرجینیا برگزار می…

نوروز ۱۴۰۱ در خانه نماید و به این دو رویداد در DMV سر بزنید!
تمام شد
رایگان
اشتراک1107 بازدید
رایگان
اشتراک1107 بازدید

نوروز ۱۴۰۱ در خانه نماید و به این دو رویداد در DMV سر بزنید!

Mehrnaz - اسفند ۰۸, ۱۴۰۰

نوروز یکی از مهم ترین جشن های فارسی است که پایان زمستان و شروع بهار و سال جدید را رقم…

جشن یلدای ۲۰۲۱ در دانشگاه مریلند!
تمام شد
رویداد
اشتراک843 بازدید
رویداد
اشتراک843 بازدید

جشن یلدای ۲۰۲۱ در دانشگاه مریلند!

Mehrnaz - آذر ۱۶, ۱۴۰۰

Fast traslate Icon translate   Fast traslate Icon translate   یلدای امسال هم انجمن دانشجویان ایرانی مقاطع تکمیلی دانشگاه مریلند…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.