قوانین و عرف شهر واشنگتن دی سی

بهمن ۲۴, ۱۳۹۶
6009 بازدید

هر شهر بزرگی قوانین و عرف ویژه خود را دارد و از شهروندان و توریست ها انتظار می رود که به این قوانین عمل کنند. بیش تر ساکنین واشنگتن از وجود این ها، چه قوانین سفت و سخت و چه انتظارات اجتماعی، آگاه هستند. ما در این مقاله تعدادی قوانین ساده که باید در صورت زندگی در واشنگتن دی سی (و یا مسافرت به آن) رعایت شود، آورده ایم.

 

 

قوانین مترو

 • هنگام استفاده از پله برقی، در سمت راست بایستید و از سمت چپ راه بروید: قانون ساده ای به نظر می آید، نه؟ ولی گویی این طور نیست. ممکن است هر مسافر مترویی، تا کنون، به خاطر ایستادن یک نفر با هدفون در گوش خود در سمت چپ پله برقی و مسدود کردن راهِ افرادی که عجله دارند، قطار خود را از دست داده باشد.
 • برای حفظ امنیت مردم و عدم اتلاف وقت آن ها، اجازه دهید اول افراد از قطار پیاده شوند و سپس سوار آن شوید: همه ما می دانیم که درهای مترو سریع تر از آن چه که انتظار می رود، بسته می شوند. همه مان شاهد صحنه هجوم مردم به داخل قطار برای سوار شدن پیش از صدای دینگ دینگ آن، بوده ایم. ولی لطفا حداقل برای رعایت حقوق انسانی، در کنار درب مترو بایستید و اجازه دهید که مردم از قطار پیاده شوند و بعد سوار آن شوید.
 • وقتی داخل قطار شدید، به وسط آن بروید: بله، حتی اگر قرار باشد که در ایستگاه بعدی پیاده شوید، باز هم باید این کار را انجام دهید. وقتی افراد زیادی در جلوی در ورودی تجمع کنند، سایر مسافرین نمی توانند سوار آن شوند، و نیز ممکن است در به درستی بسته نشود، که در این صورت، اغلب، مسئول واگن به مسافرین خواهد گفت که پیاده شوند، چون قوانین را رعایت نکرده اند. در این صورت شما باعث عصبانیت و دیر کردن بقیه می شوید.

 

 

قوانین ترافیک

 • همیشه زودتر از موعد از خانه خارج شوید: شما باید این کار را هم در ساعات ازدحام و هم در ساعات معمولی انجام دهید. ترافیک دی سی بسته به زمان خاصی نیست، پس اگر شما می خواهید سر وقت به جایی برسید، باید زودتر خانه را ترک کنید. حتی اگر هم بخواهید با مترو سفر کنید، ممکن است تاخیرهای پیشبینی نشده، قطعی برق، خروج قطار از خط و یا عملیات ساخت و ساز، رخ دهد. بنابراین بهتر است جنبه احتیاط را رعایت نمایید.
 • سعی کنید به غیر از موارد ضروری، از ماشین شخصی استفاده نکنید: نه تنها ممکن است طی مسافت چند مایل، ساعت ها به طول بینجامد، نیز ممکن است شما نتوانید محل پارک برای اتومبیلتان بیابید. علاوه بر این موارد، پارک کردن در شهر ارزان نیست و علائم هم معمولا بسیار گمراه کننده هستند. اگر شما نمی توانید مسافت مورد نظر را پیاده طی کنید، بهترین گزینه این است که کاسکت سرتان کنید و از موتور استفاده کنید.
 • قوانین را رعایت کنید: شاید به نظرتان بیاید که این امر بدیهی است، ولی اگر شما تا به حال در دی سی رانندگی کرده باشید، باید متوجه شده باشید که رانندگان این شهر، قوانین خود را دنبال می کنند و هر کاری دلشان خواست، می کنند. چه شما در بزرگراه باشید و چه در داخل شهر، سعی کنید مثل مربی رانندگی خود در دوران دبیرستان، رانندگی کنید. در این صورت، پیاده روان، دوچرخه سواران و سایر رانندگان، از شما متشکر خواهند بود.

 

 

توقعات اجتماعی

 • همواره آماده سخن گفتن درباره خود و شغلتان، باشید: دی سی یک شهر بسیار متمدن است و شهروندان این شهر، بلند پرواز، با استعداد و تلاشگر هستند. عجیب نیست کسی در عرض ۳۰ ثانیه اول آشنایی با شما، از شما در مورد سطح تحصیلات و شغلتان، سوال کند. پس بهتر است همواره آماده سخن گفتن در مورد خود باشید و متن مناسبی در ذهنتان آماده کنید.
 • می توانید در مورد سیاست هم حرف بزنید: در واقع اجتناب از حرف زدن درباره سیاست، دشوار خواهد بود. کاخ سفید در دی سی واقع شده است و سیاست مداران بسیار زیادی در این شهر زندگی می کنند. در چنین شرایطی، دیگر نباید از صحبت کردن درباره سیاست دوری گزینید، زیرا ممکن است در هر شرایط اجتماعی، حرف از سیاست به وسط آید.
 • از نوع پوشش متداول تبعیت کنید: شما می توانید تاثیر دولت در جاکعه را از روی لباس مردم، که تاحدودی رسمی و پوشیده است، تشخیص بدهید. حتی اگر شما در شب جمعه به Dupont بروید، احتمال این که ببینید که افراد جین های تنگ سیاه و بلوز های ابریشمی پوشیده اند، بیش تر از احتمال دیدن افراد با دامن کوتاه و کفش پاشنه بلند، است. دی سی مثل Silicon Valley، که همه در آن تی شرت و سوشرت ساده می پوشند، نیست.
 • انتظار زیارت دوستان خود در حومه شهر را نداشته باشید: چه مثلا بهترین دوست محل کار شما ساکن Chantilly باشد و یا چه دوست قدیمی اهل دی سی برای تشکیل خانواده به Vienna نقل مکان کند، شما دیگر نباید انتظار داشته باشید که اغلب با همدیگر برای نوشیدن الکل به بیرون بروید. هر قدر هم که دوستتان ادعا کند که به زیارتتان خواهد آمد، احتمالا شرایط نامساعد ترافیک، پارکینگ و زحمت زیادی که باید برای آمدن به داخل شهر کشیده شود، آن ها را از این امر منصرف خواهد ساخت.

  ترجمه: www.irDMV.com | منبع: www.goo.gl/BCjdER  عکس متعلق به Danita Delimont/Getty Images

شما ممکن است علاقه مند

رویداد کاریابی دی سی در سال ۲۰۲۱
تمام شد
رایگان
اشتراک615 بازدید
رایگان
اشتراک615 بازدید

رویداد کاریابی دی سی در سال ۲۰۲۱

Mehrnaz - بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

امسال هم رویداد کاملا رایگان کاریابی در دی سی و با حضور کارفرمایان بزرگ از سرتاسر کشور، برگزار خواهد شد.…

سال ۲۰۲۱ روز ولنتاین را متفاوت سپری کنید!
تمام شد
رویداد
اشتراک410 بازدید
رویداد
اشتراک410 بازدید

سال ۲۰۲۱ روز ولنتاین را متفاوت سپری کنید!

Mehrnaz - بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

اگر امسال می خواهید روز ولنتاین متفاوتی با عشق خود داشته باشید و از فعالیت های همیشگی خسته شده اید،…

امسال تعطیلات خود را اینگونه سپری کنید!
تمام شد
رایگان
اشتراک494 بازدید
رایگان
اشتراک494 بازدید

امسال تعطیلات خود را اینگونه سپری کنید!

Mehrnaz - آذر ۱۰, ۱۳۹۹

در پست قبلی برخی از فعالیت هایی را که می توانید در دوران تعطیلات پیش رو انجام دهید، معرفی کردیم. این…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.