کریسمس در واشنگتن دی سی: سنت ها و مراسم دوران تعطیلات کریسمس

اگر شما در دی سی زندگی می کنید یا می خواهید تعطیلاتتان را در این منطقه سپری کنید،اینجا مطالبی نوشتیم تا ببینید جاذبه های واشنگتن دی سی را در این روزها!

دوران تعطیلات دوران شگفت انگیزی است. از هرج و مرج بین خریدارانی که در جستجوی بهترین هدیه هستند گرفته تا چراغ های روشن و موسیقی کلاسیکی که فضا پخش می شود واقعا این زمان از سال را شگفت انگیز می کند.

درخت کریسمس ملی

از سال ۱۹۲۳، هر سال مردم اهل واشنگتن و منطقه دی سی و حتی اهل هر کجای جهان برای دیدن درخت ملی کریسمس که یک بنای تاریخی مربوط به این دوران است، می آیند. درخت ملی کریسمس هر سال در اوایل دسامبر بعد از این که از شمال و غرب منطقه آتلانتیک به جنوب کاخ سفید آورده می شود، چراغان می شود. در اطراف این درخت ۵۶ درخت کوچک تر قرار دارد که هر یک نمادی برای یک ایالت  و نیز برای منطقه کولومبیا و ۵ قلمرو آمریکا هستند که توسط هنرمندان بومی این مناطق تزئین می شوند. دیدن درخت ملی کریسمس مجانی است و این درخت از غروب آفتاب تا ۱۱ شب هر روز چراغان است.

ولی تنها جای دیدنی در واشنگتن دی سی درخت ملی کریسمس نیست! فرصت دیدن درخت کریسمس کنگره آمریکا را که به آن درخت کریسمس مردم هم می گویند، از دست ندهید. این درخت در هر سال در حیاط کنگره آمریکا قرار داده می شود. این درخت از سال ۱۹۶۴ به بعد به یک سنت تبدیل شده است و افراد کم تری نسبت به درخت ملی کریسمس برای دیدن آن می آیند، اما این درخت هم به همان مقدار زیبا است و حتی از درخت قبلی آرام تر است.

 

کریسمس در مونت ورنون

شمع هایی که در مونت ورنون، خانه جورج واشنگتن، روشن می شوند، ارزش دیدن را در هر زمانی دارند، اما در دسامبر واقعا دیدنی می شوند. اغلب تورهایی که در این زمان از این ویلا صورت می گیرند شامل طبقه سوم آن نیز می شوند که در اوقات شلوغ تر سال امکان بازدید از آن نیست، و تورهای مخصوص با نور شمع نیز هر شنبه تا روز کریسمس برگزار می شوند. با این که هوای بیرون برای قدم زدن معمولا سرد است، ولی شما خودتان را گرم نگه دارید و از شتر کریسمس علاءالدین دیدن کنید. وقتی که آقای واشنگتن در مونت ورنون زندگی می کرد، یک شتر در ویلای خود نگه می داشت که در دوران تعطیلات کودکان را سرگرم نگه دارد و این سنت تا امروز ادامه داشته است. همچنین در مونت ورنون فعالیت های روزانه مثل درست کردن تاج گل یا تزئینات درختان نیز رایج است، پس دیدن آن برای همه می تواند جالب باشد! آن جا در روز کریسمس نیز باز است، پس اگر سفرتان شما را به منطقه ای برد که هیچ جایی باز نبود، یک ماشین اجاره کنید و در مونت ورنون از حال و هوای تاریخی لذت ببرید!

 

 

مرکز شهر الکساندریا

هیچ فرصت بهتری از دوران کریسمس برای رفتن به اولد تاون نست! هیچ جایی در این محله نیست که به شما حس کریسمس را ندهد! از چراغ های کوچک که از درختان آویزان است گرفته تا منوهای غذای مخصوص کریسمس. خوردن و خرید کردن از جمله پرطرفدارترین فعالیت ها هستند (بسیاری از رستوران ها  منوهای فصلی ارائه می دهند و فروشگاه های کوچک بسیاری هستند که هدیه های خوبی در آن ها یافته می شود). اگر شما از تاریخ خوشتان می آید، از تورهایی با نور شمع که شما را به گتسبیز تورن و کارلیل هاوس می برد، دیدن کنید.

آیا شما در شب کریسمس در این منطقه هستید؟ به رود پتامیک بروید و از بابانوئلی که اسکی می کند و بیش از ۳۰ سال است که از این آب برای ترویج شادی کریسمس استفاده می کند، دیدن کنید! اگر شما در شب کریسمس تا نیمه شب در این محله بمانید، می توانید آتش بازی زیبا در آسمان اولد تاون را ببینید.

تاترهای کلاسیک

تئاتر فورد به عنوان جایی که در سال ۱۸۶۵ رئیس جمهور لینکولن در آن مورد سوء قصد قرار گرفت، مشهور است، و مکان تاریخی  فوق العاده ای برای دیدن نمایش سرود کریسمس است، که همیشه نمایشی دیدنی بوده. سرود کریسمس یک داستان قدیمی است و دیدن نمایش زنده آن در یک محیط نسبتا صمیمی حتما یکی از خاطرات به یاد ماندنی شما از تعطیلات خواهد بود!

نمایش سرود کریسمس از ۱۶ نووامبر تا ۳۱ دسامبر امسال در تئاتر فورد برگزار می شود. می توانید زمان و تاریخ دقیق را  در سایت های مخصوص مشاهده کنید و بلیت هایتان را رزرو کنید

Fords.org | TheNationalDC.org | WashingtonBallet.org

 

 

یاغ وحش و جشن نور

باغ وحش نورها یا زولایتز در واشنگتن دی سی یک باغ وحش فوق العاده ای دارد که در هر دسامبر زیر میلیون ها چراغ به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می شود. زولایتز فقط شامل دکوراسیون های زیبا نیست، شما هر روز بعد از غروب در این جا غذا، موسیقی و امکان خرید نیز خواهید داشت. گردش های سواری و یک تور مخصوص با قطار نیز به هیجان شما خواهد افزود. ورود به زولایتز مجانی است (اما برخی فعالیت ها مثل گردش های سواری نیاز به پرداخت ورودی دارند)، پس می توانید یک شب به طور مجانی در یکی از پرطرفدار ترین مکان ها تجربه ای متفاوت داشته باشید!

 

بازارچه مخصوص تعطیلات مرکز DC

اگر شما هنوز هم به دنبال هدیه های زیبا و مخصوصی برای دوستانتان هستید، از بازار دوران تعطیلات در مرکز شهر دیدن نمایید. این بازار در محله گالری پلِیس قرار دارد و صنایع دستی و نقاشی هایی که اثر بیش از ۱۵۰ فروشنده هستند، به نمایش گذاشته می شوند. این جا یکی از بهترین بازار های کریسمس در کل کشور است و در نزدیکی موزه ها، مرکز ورایزن و رستوران ها قرار دارد پس مکان خوبی برای گردش و یافتن هدیه هایی برای دوستانتان است.

 

سری به کلیسای ملی بزنید

کلیسای ملی واشنگتن دی سی در ماه دسامبر مرکز تعدادی از نمایش های فوق العاده و مراسم های عبادت است. از برنامه های موسیقی گرفته تا مراسم روشن کردن شمع، جشن گرفتن دوران تعطیلات در این جا را به یک تجربه بسیار خاص تبدیل کرده است. اگر شما می خواهید در شب کریسمس به مراسم عبادی بپردازید، باید به خاطر شلوغی زیاد آن، بلیت ورود دریافت کنید. ولی مراسم روز کریسمس نیازی به بلیت ندارد.

تور هایی در این کلیسا در سرتاسر ماه برگذار می شوند. مثلا می توانید از برج آن که ۳۳۳ پله دارد و در سر راه آن مجسمه های گارگویل و زنگ های بزرگ کلیسا قرار دارند, بالا بروید.

 

آتیش بازی در بول ران

مراسم آتش بازی بول ران هر ساله در پارک منطقه ای بول ران در سنترویل در ویرجینیا برگزار می شود. شما باید دو مایل و نیم مسیر را با ماشین طی کنید که با چراغ های مخصوص در هر پیچ تزئین شده اند. یک فنجان هات چاکلت با خود بیاورید و رادیوتان را به فرکانس ۹۷٫۱ بگذارید تا موسیقی های کلاسیک کریسمس را بشنوید، و یک شب را از تزئیناتی که شما هیچ زحمتی برای درست کردنشان نکشیده اند، لذت ببرید!

بعد از این که گردشتان با ماشین به پایان رسید، از شهرک کریسمس دیدن کنید تا از چرخ و فلک، گردش های مخصوص و بازی ها لذت ببرید.

 

برنامه های یونیون استیشن

نمایشگاه قطار در ایستگاه اونیون در واشنگتن دی سی هر سال در این دوران برگزار می شود. در مرکز این نمایشگاه یک درخت کریسمس قرار دارد که سی فوت بلندی دارد و هدیه نروژ به آمریکا به عنوان مظهر دوستی و تشکر به خاطر کمکی است که در جنگ جهانی دوم صورت گرفت. علاوه بر این درخت، یک نمایشگاه مخصوص قطاری دیگری در تالار غربی وجود دارد که فیورد ها و سازه هایی کوچک از قطار های واقعی را که با دست نقاشی شده اند، به نمایش می گذارد.

ایستگاه اونیون تعداد زیادی فروشگاه و رستوران دارد، و همچنین یک قرارگاه مشهور برای گروه های تور در دی سی است. حتما برای دریافت اطلاعات بیشتر از تورهای بناهای تاریخی که از ایستگاه اونیون شروع می شوند، به پذیرش مراجعه کنید.

علاوه بر امکان خرید و غذا خوردن، و نیز امکان مسافرت با قطار یا اتوبوس، ایستگاه اونیون یک جای بسیار دیدنی است. حتما پیش از رفتن از تاج های گل بزرگی که در خارج ایستگاه اونیون قرار دارند، دیدن کنید.

 

برنامه های هتل گی لورد در نشنال هاربور

هر سال، هتل گی لورد در نشینال هاربور در مری لند یک مراسم فوق العاده کریسمس برگزار می کند. در میان فعالت هایی مثل ساختن خانه از شیرینی زنجبیلی و نیز جستجو برای یافتن چیز های با ارزش، مراجعه کنندگان می توانند از یک دنیایی که از بیش از دو میلیون پوند یخ تشکیل شده است، دیدن کنند. در آن جا حتی یک سرسره دو طبقه یخی نیز وجود دارد! مراسم مخصوص کریمس در دور جهان سنت هایی از دور جهان را به نمایش می گذارد که این کار راه خوبی برای یاد گرفتن سنت های جدید (یا اگر شما از یک کشور دیگری می آیید، راه خوبی برای مبارزه با حس دل تنگی نسبت به خانه تان) است! با این که این مکان در شب کریسمس و خود کریسمس بسته است، هر روز دیگری در طول دوران تعطیلات باز است.

 

اسکی روی آبهای سرد

 این ماجرا از سال ۱۹۸۶، یک گروه از دوستان، در یک شرط بندی دوستانه برای دیدن اینکه چه کسی آماده  اسکی روی آب با لباس بابا نوئل در شب کریسمس هست , شروع شد و تا به امروز حدود ۳۰ سال میشه که در الکساندریا ادامه دارد.

 

شما ممکن است علاقه مند

رویداد کاریابی دی سی در سال ۲۰۲۱
تمام شد
رایگان
اشتراک615 بازدید
رایگان
اشتراک615 بازدید

رویداد کاریابی دی سی در سال ۲۰۲۱

Mehrnaz - بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

امسال هم رویداد کاملا رایگان کاریابی در دی سی و با حضور کارفرمایان بزرگ از سرتاسر کشور، برگزار خواهد شد.…

سال ۲۰۲۱ روز ولنتاین را متفاوت سپری کنید!
تمام شد
رویداد
اشتراک410 بازدید
رویداد
اشتراک410 بازدید

سال ۲۰۲۱ روز ولنتاین را متفاوت سپری کنید!

Mehrnaz - بهمن ۱۸, ۱۳۹۹

اگر امسال می خواهید روز ولنتاین متفاوتی با عشق خود داشته باشید و از فعالیت های همیشگی خسته شده اید،…

امسال تعطیلات خود را اینگونه سپری کنید!
تمام شد
رایگان
اشتراک494 بازدید
رایگان
اشتراک494 بازدید

امسال تعطیلات خود را اینگونه سپری کنید!

Mehrnaz - آذر ۱۰, ۱۳۹۹

در پست قبلی برخی از فعالیت هایی را که می توانید در دوران تعطیلات پیش رو انجام دهید، معرفی کردیم. این…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.