روز استقلال چیست و چرا در چهارم جولای جشن گرفته می شود؟

خرداد ۲۹, ۱۳۹۷
590 بازدید

جشن استقلال آمریکا، یکی از مهم ترین وقایع تاریخی این کشور است. شما می توانید این روز را به طرق مختلف جشن بگیرید و آتش بازی ها را تماشا کنید.

  • این جشن چیست؟

familytimemagazine

روز چهارم جولای، روزیست که ۱۳ مستعمره آمریکا اعلام استقلال از امپراتوری بریتانیا کردند. البته جنگ انقلابی تا مدت ها پس از این اعلام استقلال ادامه داشت، اما به هر حال این روز، روز بسیار مهمی برای آمریکا بود.

  • داستان این جشن چیست؟

۱۳ ایالت استعماری که در اختیار بریتانیا بود، عبارت بود از ایالت های دلور، پنسیلونیا، نیو جرسی، جورجیا، کانکتیکت، ماساچوست، مری لند، کارولینای جنوبی، نیو همپشایر، ویرجینیا، نیویورک، کارولینای شمالی و رود آیلند. این ایالت ها از سال ۱۵۸۷ در اختیار بریتانیایی ها بود و از آن ها تنباکو استخراج می شد.
اگر چه در ابتدا بومیان آمریکا و بریتانیایی ها رابطه خوبی داشتند، اما ضوابط و مالیات های جدید روابط را تنش آلود کرد و حس وطن پرستی در آمریکاییان تقویت شد.
از سال ۱۷۶۵ برخی آمریکایی ها به این امر که بدون داشتن نماینده ای در پارلمان، مالیات پرداخت می کنند، اعتراض کردند. سپس این اعتراضات تبدیل به دعوا و نافرمانی مدنی شد. به عنوان مثال، برای اعتراض به قانونی که به کمپانی بریتانیایی British East India انحصار فروش چای را می داد، Boston Tea Party تشکیل شد. در پاسخ به این حرکت، اختیار ایالت ماساچوست که ایالتی نیمه مستقل بود، به طور کامل صلب شد که باعث دشمنی بیش تری شد.
در پاسخ به این اقدامات، کنگره ای با نمایندگانی از ۱۳ ایالت آمریکا تشکیل شد و در سال ۱۷۷۵ جنگ استقلال علیه بریتانیا آغاز شد. سپس سال بعد ۵۶ نماینده اعلامیه استقلال آمریکا را امضا کردند، از جمله توماس جفرسون و بنجامین فرانکلین. این جنگ تا توافقنامه پاریس که در سال ۱۷۸۳ امضا شد، ادامه داشت.

  • این جشن چگونه برگزار می شود؟

بیش تر شهرهای آمریکایی سنت های مخصوص خود را برای بزرگداشت این روز دارند.
از قرن ۱۸، آتش بازی، سخنگویی، جشن های بزرگ و غذاهای خوشمزه برای بزرگداشت این روز، برگزار می شوند. در سال ۱۷۷۷ در شهر بریستول در رود آیلند، برای بزرگداشت این روز ۱۳ گلوله در روز و ۱۳ گلوله در شب شلیک شد.
جورج واشنگتن در سال ۱۷۷۸ دستور داد تا مشروب بیش تری به سربازان سپاه او داده شود. اولین موسیقی که برای بزرگداشت این روز تهیه شد، “Psalm of Joy” نام داشت و توسط Johann Friedrich Peter از شهر Salem در ایالت کارولینای شمالی، تدوین شد.

  • دولت در این روز چه می کند؟

sltablet

این روز از سال ۱۸۷۰ به عنوان یک روز تعطیل بدون حقوق برای کارکنان فدرال تعیین شد، اما پس از سال ۱۹۳۸، به یک تعطیل با حقوق تبدیل شد. نیز مقامات دولتی در این جشن شرکت می کنند و سخنرانی می کنند.

  • امروزه مردم این روز را چگونه جشن می گیرند؟

IStock

آتش بازی مهم ترین اتفاقی است که در این روز رخ می دهد. نیز این روز فرصت خوبی برای مسافرت و دیدار اقوام، است.


ترجمه: www.irDMV.com | منبع: www.goo.gl/FoMe2Z

شما ممکن است علاقه مند

فستیوال Oktoberfest را چگونه سپری کنیم؟!
رویداد
اشتراک216 بازدید
رویداد
اشتراک216 بازدید

فستیوال Oktoberfest را چگونه سپری کنیم؟!

Mehrnaz - مهر ۱۴, ۱۳۹۷

Oktoberfest، یک فستیوال اصالتا آلمانی است. در طول این فستیوال که در اواسط پاییز برگزار می شود، آبجوی مخصوص Oktoberfest مصرف…

هالووین پارتی ایرانیان در ویرجینیا
رایگان
اشتراک275 بازدید
رایگان
اشتراک275 بازدید

هالووین پارتی ایرانیان در ویرجینیا

Mehrnaz - مهر ۱۳, ۱۳۹۷

روز یکشنبه ۲۸ اکتبر ۲۰۱۸، به Tysons Biergarten در ویرجینیا بروید و از یک شب به یاد ماندنی هالووین، لذت…

کاستوم پارتی هالووین ۲۰۱۸ در دی سی
رویداد
اشتراک229 بازدید
رویداد
اشتراک229 بازدید

کاستوم پارتی هالووین ۲۰۱۸ در دی سی

Mehrnaz - مهر ۱۳, ۱۳۹۷

جمعه ۲۶ اکتبر ۲۰۱۸، به بزرگ ترین پارتی هالووین ایرانیان در دی سی بروید! این جشن به اسپانسری رادیو جوان…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.