تاریخچه روز سال نو میلادی

در سال ۴۵ قبل از میلادی، برای اولین بار در کل تاریخ، با به اجرا در آمدن تقویم جولین، روز سال نو در یکم ژانویه جشن گرفته شد.مدت کوتاهی پس از سر کار آمدن، دیکتاتور رومی، جولیوس سزار به این نتیجه رسید که تقویم سنتی رومی نیاز شدیدی به تغییر داره. تقویم رومی که در قرن هفتم قبل از میلاد معرفی شده بود، سعی داشت که از چرخه ماه در آسمان تبعیت کنه، ولی به طور مداوم از ترتیب خارج می شد و لازم بود که اصلاح بشه. علاوه بر این، پاپ های رومی که وظیفه تدوین این تقویم رو داشتن، اغلب با اضافه کردن روزهایی به تقویم برای افزایش طول مدت پیمان های سیاسی و یا مداخله با انتخابات، از قدرتشون سوء استفاده می کردن.
جولیوس سزار در طراحی تقویم جدید خود از Sosigenes، اخترشناس اهل اسکندریه، درخواست کمک کرد، و اون هم به سزار پیشنهاد داد که به کلی قید چرخه ماه را بزنه و به جای آن، مشابه مصریان باستان به تبعیت از سال شمسی بپردازه. با توجه به اندازه گیری های به دست آمده، یک سال ۳۶۵ روز و ۴/۱ بود، و سزار خود ۶۷ روز به سال ۴۵ قبل از میلاد افزود تا باعث بشه که سال ۴۶ قبل از میلاد به جای شروع از ماه مارس، از روز اول ژانویه شروع بشه. همچنین او دستور داد که هر چهار سال یه بار یه روز به ماه فوریه افزوده بشه تا از لحاظ تئوریکی اشتباهی به وجود نیاد. مدت کوتاهی قبل از به قتل رسیدن در سال ۴۴ قبل از میلاد، او اسم ماه Quintilis را بر اساس نام خود، به July تغییر داد. سپس اسم ماه Sextilis هم به افتخار ولیعهد او به (Augustus (August تغییر داده شد.
در قرون وسطی، جشن گرفتن روز سال نو در ماه ژانویه از مد خارج شد، و حتی اونایی هم که به شدت طرفدار تقویم جولین بودن، قبول نداشتن که سال نو دقیقا روز اول ژانویه اس. دلیلشم این بود که سزار و Sosigenes نتونستن تعداد حقیقی روز های سال رو که ۳۶۵٫۲۴۲۱۹۹ روز بود، و نه ۳۶۵٫۲۵ روز، اندازه بگیرن. کلیسای Roman هم نسبت به این مشکل آگاه شد، و در دهه ۱۵۷۰ پاپ Gregory XIII به اخترشناس یسوعی (Jesuit) به نام Christopher Clavius دستور داد که یک تقویم جدید اختراع بکنه. در سال ۱۵۸۲، تقویم Gregorian به اجرا در اومد و به دنبال آن ۱۰ روز از اون سال کاسته شد و قانون جدیدی وضع شد که هر ۴ قرن یه بار سال کبیسه رخ بده. از اون زمان تا کنون؛ مردم جهان همگی در روز ۱ ژانویه گرد هم می آن تا روز دقیق سال نو رو جشن بگیرن.


ترجمه:irDMV.com | منبع:goo.gl/PhjgM8 | عکس:goo.gl/wBXoYF

شما ممکن است علاقه مند

آخر هفته کجا بریم؟
جاذبه ها
اشتراک317 بازدید
جاذبه ها
اشتراک317 بازدید

آخر هفته کجا بریم؟

Mehrnaz - خرداد ۰۱, ۱۳۹۷

اگر چه واشنگتن دی سی پر است از جاهای دیدنی و سرگرمی های مختلف، اما گاهی اوقات انسان هوس مسافرت…

بهترین جاهای دی سی برای پیکنیک
آمریکا
اشتراک166 بازدید
آمریکا
اشتراک166 بازدید

بهترین جاهای دی سی برای پیکنیک

Mehrnaz - اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

اگر می خواهید مثل یک اشرافی به پیکنیک بروید، به Hillwood Estate بروید! [caption id="attachment_1694" align="alignnone" width="536"] publicgardens.org[/caption] ویلای Hillwood…

جشن Best of Washingtonian 2018
رویداد
اشتراک208 بازدید
رویداد
اشتراک208 بازدید

جشن Best of Washingtonian 2018

Mehrnaz - اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۷

هم اکنون می توانید با تهیه بلیت، در جشن تابستانی Best of Washingtonian 2018 شرکت کنید و از چشیدن طعم…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.