تاریخچه روز سال نو میلادی

در سال ۴۵ قبل از میلادی، برای اولین بار در کل تاریخ، با به اجرا در آمدن تقویم جولین، روز سال نو در یکم ژانویه جشن گرفته شد.مدت کوتاهی پس از سر کار آمدن، دیکتاتور رومی، جولیوس سزار به این نتیجه رسید که تقویم سنتی رومی نیاز شدیدی به تغییر داره. تقویم رومی که در قرن هفتم قبل از میلاد معرفی شده بود، سعی داشت که از چرخه ماه در آسمان تبعیت کنه، ولی به طور مداوم از ترتیب خارج می شد و لازم بود که اصلاح بشه. علاوه بر این، پاپ های رومی که وظیفه تدوین این تقویم رو داشتن، اغلب با اضافه کردن روزهایی به تقویم برای افزایش طول مدت پیمان های سیاسی و یا مداخله با انتخابات، از قدرتشون سوء استفاده می کردن.
جولیوس سزار در طراحی تقویم جدید خود از Sosigenes، اخترشناس اهل اسکندریه، درخواست کمک کرد، و اون هم به سزار پیشنهاد داد که به کلی قید چرخه ماه را بزنه و به جای آن، مشابه مصریان باستان به تبعیت از سال شمسی بپردازه. با توجه به اندازه گیری های به دست آمده، یک سال ۳۶۵ روز و ۴/۱ بود، و سزار خود ۶۷ روز به سال ۴۵ قبل از میلاد افزود تا باعث بشه که سال ۴۶ قبل از میلاد به جای شروع از ماه مارس، از روز اول ژانویه شروع بشه. همچنین او دستور داد که هر چهار سال یه بار یه روز به ماه فوریه افزوده بشه تا از لحاظ تئوریکی اشتباهی به وجود نیاد. مدت کوتاهی قبل از به قتل رسیدن در سال ۴۴ قبل از میلاد، او اسم ماه Quintilis را بر اساس نام خود، به July تغییر داد. سپس اسم ماه Sextilis هم به افتخار ولیعهد او به (Augustus (August تغییر داده شد.
در قرون وسطی، جشن گرفتن روز سال نو در ماه ژانویه از مد خارج شد، و حتی اونایی هم که به شدت طرفدار تقویم جولین بودن، قبول نداشتن که سال نو دقیقا روز اول ژانویه اس. دلیلشم این بود که سزار و Sosigenes نتونستن تعداد حقیقی روز های سال رو که ۳۶۵٫۲۴۲۱۹۹ روز بود، و نه ۳۶۵٫۲۵ روز، اندازه بگیرن. کلیسای Roman هم نسبت به این مشکل آگاه شد، و در دهه ۱۵۷۰ پاپ Gregory XIII به اخترشناس یسوعی (Jesuit) به نام Christopher Clavius دستور داد که یک تقویم جدید اختراع بکنه. در سال ۱۵۸۲، تقویم Gregorian به اجرا در اومد و به دنبال آن ۱۰ روز از اون سال کاسته شد و قانون جدیدی وضع شد که هر ۴ قرن یه بار سال کبیسه رخ بده. از اون زمان تا کنون؛ مردم جهان همگی در روز ۱ ژانویه گرد هم می آن تا روز دقیق سال نو رو جشن بگیرن.


ترجمه:irDMV.com | منبع:goo.gl/PhjgM8 | عکس:goo.gl/wBXoYF

شما ممکن است علاقه مند

بهترین سواحل در نزدیکی دی سی
جاذبه ها
اشتراک38 بازدید
جاذبه ها
اشتراک38 بازدید

بهترین سواحل در نزدیکی دی سی

Mehrnaz - دی ۲۴, ۱۳۹۷

واشنگتن دی سی، در نزدیکی Chesapeake Bay و اقیانوس اطلس قرار گرفته است. به همین دلیل، تنها ساعاتی با سواحل…

فستیوال های شکلات در منطقه DMV
تمام شد
رویداد
اشتراک44 بازدید
رویداد
اشتراک44 بازدید

فستیوال های شکلات در منطقه DMV

Mehrnaz - دی ۲۴, ۱۳۹۷

شکلات، از ۲۰۰۰ سال پیش از میلاد، طرفداران خیلی زیادی داشته است. امروزه صنعت شکلات بیش از ۴ میلیارد دلار…

فستیوال رایگان آب و آتش
رایگان
اشتراک191 بازدید
رایگان
اشتراک191 بازدید

فستیوال رایگان آب و آتش

Mehrnaz - دی ۲۴, ۱۳۹۷

برای دومین سال پیاپی، به فستیوال رایگان آب و آتش در The Wharf در دی سی، بپیوندید. هم کودکان و…

پیام بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.